Producenci

Jak położyć geowłókninę pod basen?

Jak położyć geowłókninę pod basen?

Baseny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością, a możliwości w tym zakresie stale się zwiększają za sprawą modeli pneumatycznych i niejednokrotnie dużych konstrukcji ustawianych na stelażach rozporowych. Struktura basenów tego rodzaju jest jednak narażona na bezpośredni kontakt z podłożem, co oznacza szybkie wyziębianie się wody, a jednocześnie zwiększa ryzyko uszkodzenia mechanicznego ich powłoki. Rozwiązaniem pozwalającym na skorzystanie z termoizolacji i uchronienie materiału przed przecięciem będzie użycie geowłókniny. Przekonajmy się, czym ona jest i sprawdźmy, jak się ją rozkłada.

Czym jest geowłóknina?

Geowłóknina jest materiałem syntetycznym, który powstaje przez łączenie w odpowiednie sploty włókien pozyskiwanych z tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz niedużą masą i grubością. Jest dostępna w postaci zwojów o różnej szerokości i długości, które mogą być rozkładane bezpośrednio na powierzchni gruntu. Korzysta się z niej tam, gdzie ważne jest wzmocnienie podłoża, przy jednoczesnym zagwarantowaniu możliwości przenikania wody opadowej. Najczęściej geowłókniny są rozkładane, gdy niezbędne jest zapobieganie erozji, zwiększenie odporności podłoża na obciążenia, a tym samym na osiadanie oraz uchronienie rozmaitych konstrukcji ziemnych przed mieszaniem się frakcji zastosowanego kruszywa. Coraz częściej po geowłókniny sięgają jednak również osoby, które chcą zwiększyć żywotność przydomowych basenów.

Jak układa się geowłókninę pod basen?

W przypadku basenów ogrodowych geowłóknina służy jako izolacja powłoki od podłoża, a jednocześnie warstwa będąca ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Układa się ją na oczyszczonym i wyrównanym podłożu pasami na zakładkę, co zapobiega powstawaniu przerw po obciążeniu powierzchni.

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony