• promocja
  • promocja
  • promocja
Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Geowłóknina separacyjna — na budowę, do ogrodu i nie tylko

Jednym z produktów, najczęściej kupowanych przez naszych klientów jest geowłóknina separacyjna. To materiał budowlany należący do grupy syntetyków przepuszczalnych. Jest on produkowany z włókien poliestrowych bądź też polipropylenowych o nieuporządkowanej strukturze. W zależności od wersji materiał jest łączony mechanicznie lub termicznie.

Geowłóknina jest ceniona przede wszystkim za właściwości:

  • filtracyjne — umożliwia przepływ płynów, ale zatrzymuje cząstki stałe;
  • separacyjne — służy do rozdzielania różnych warstw, w tym m.in. gleby czy żwiru;
  • wzmacniające — służy do wzmacniania. Zwiększa wytrzymałość i stabilność konstrukcji;
  • ochronne — materiał chroni m.in. przed erozją gleby oraz rozwojem chwastów.

Największą zaletą geowłókniny separacyjnej jest jej wytrzymałość na rozciąganie, która odróżnia ją np. od folii budowlanej. Dzięki temu może być stosowana w kontakcie z materiałem o dużej masie i nieregularnym kształcie.

W naszym asortymencie znajdziesz geowłókninę poliestrową i polipropylenową. Oba materiały są solidne, wytrzymałe i mają doskonałe właściwości w zakresie odporności na chemikalia czy promieniowanie UV.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem konkretnego produktu, sprawdź charakterystykę każdego z nich. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące konkretnych cech, skontaktuj się z nami, a porównamy interesujące Cię parametry.

Geowłóknina separacyjna, igłowana i inne — nasz asortyment

Oferujemy m.in. następujące rodzaje geowłókniny:

  • geowłóknina drenażowa separacyjna;
  • geowłóknina igłowana drogowa;
  • geowłóknina separacyjna;
  • geowłóknina wykonana z poliestru i polipropylenu.

Każdy z produktów cechuje się doskonałymi parametrami technicznymi w zakresie wytrzymałości, właściwości filtracyjnych oraz ochronnych. Którą opcję wybrać? Zależy to od Twoich potrzeb i przeznaczenia geowłókniny.

Materiał jest stosowany na szeroką skalę m.in. w ogrodnictwie, budownictwie i wielu innych branżach. Przy jego użyciu można wykonywać systemy drenażowe, zapobiegać przemieszczaniu się gleby czy tworzyć barierę przeciw chwastom.

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje geowłókniny?

Jak już wspomnieliśmy, w ofercie mamy szeroki wybór geowłókniny. Geowłóknina drenażowa separacyjna jest stosowana do odprowadzania nadmiaru wody przy systemach drenażowych np. podczas budowy fundamentów czy składowisk odpadów (ochrona izolacji z folii PCV, geomembran PEHD). Z kolei geowłóknina filtracyjna jest stosowana w celu zabezpieczenia gruntu przed erozją, powstającą w wyniku działania wód gruntowych. Wykazuje również działanie ochronne na system drenażowy, chroniąc przed zamuleniem i zatkaniem rur drenarskich. Popularnością cieszy się także geowłóknina separacyjna, która chroni przed przemieszczaniem się gruntu, przez co jest wykorzystywana do zabezpieczenia skarp czy nasypów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony