Producenci

Jakie zastosowanie ma geowłóknina?

Jakie zastosowanie ma geowłóknina?

Geowłóknina jest materiałem syntetycznym, szeroko wykorzystywanym w różnych branżach. Z powodzeniem sprawdza się w budownictwie, pracach przydomowych oraz hydraulice. Dzięki parametrom technicznym może pełnić funkcje filtracyjne, separacyjne, a także drenażowe.

Geowłóknina charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością wody, którą zawdzięcza się między innymi obecnością porów. Zapewnia jej to możliwość filtrowania wody. Ponadto jest wytrzymała na rozciąganie i dodatkowo wzmacniana w różnych kierunkach. Z tego powodu doskonale sprawdza się, jako stabilizator pod podłoże, którym jest na przykład przydomowa ścieżka.   

Geowłóknina w budownictwie

Branżą, w której geowłókninę wykorzystuje się na szeroką skalę jest budownictwo. Stosuje się ją, jako wzmocnienie gruntu o słabej nośności, aby poprawić możliwości przenoszenia obciążeń. Ponadto stanowi doskonały separator poszczególnych warstw podłoża, składających się z ziaren różnej wielkości i rodzaju.

Geowłóknina jest również niezwykle przydatna przy budowie dróg, chodników, a także układania kostki brukowej, ponieważ doskonale stabilizuje podłoże. Jej bardzo dobre parametry dodatkowo sprawiają, że grunty są doskonale zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych.

Wykorzystanie geowłókniny w hydraulice budowlanej

W hydraulice budowlanej stosuje się najczęściej geowłókninę poliestrową ze względu na jej bardzo dobre parametry wodne. Pełni funkcję osłonową dla systemów drenażowych, aby zapobiec ich zatkaniu przez kruszywo i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Może być również stosowana jako filtr, który zabezpiecza grunt przed procesami erozyjnymi i wypłukiwaniem, które wynikają z nagłego wypływu wody.

Geowłóknina jako filtr zapobiega także łączeniu i mieszaniu się różnych rodzajów gruntów, dzięki czemu zwiększa się trwałość ich warstw nośnych. Oprócz tego odfiltrowuje wodę, zapewniając szybsze zagęszczanie podłoża i chroniąc przed koniecznością jego wymiany. Syntetyk jest przydatny w zabezpieczaniu brzegów rzek, jezior, a także przydomowych oczek wodnych. 

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony