
Wykonywanie różnych obiektów budowlanych od konstrukcji ziemnych po skomplikowane i rozległe budynki wymaga właściwego przygotowania podłoża.
Wykonywanie różnych obiektów budowlanych od konstrukcji ziemnych po skomplikowane i rozległe budynki wymaga właściwego przygotowania podłoża.
Istnieją różne sposoby na uzyskanie ładnej, jednolitej i równomiernej trawiastej nawierzchni, wiele z nich wymaga jednak długiego przygotowania oraz mozolnej pielęgnacji. Nawet najdoskonalsza murawa nie zawsze będzie jednak dobrze znosiła wzmożoną eksploatację np. na placu zabaw lub boisku sportowym. Dla wydłużenia trwałości i ograniczenia niezbędnych do utrzymania jej w dobrym stanie zabiegów, często stosuje się układanie sztucznej trawy. Choć może ona spełnić wszystkie wymogi wytrzymałościowe, to układając ją, nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniej geowłókniny. Przekonajmy się, czym jest ten materiał i dlaczego warto z niego korzystać.
Niezwykle istotnym elementem gruntu z punktu widzenia każdej inwestycji jest jego stabilność. Odpowiednie przygotowanie podłoża zależne jest od jego składu. W przypadku gruntów, w których skład wchodzą gleby gliniaste, a więc warstwa gleby charakteryzuje się niską przepuszczalnością wody lub gdy dany teraz charakteryzuje wysoka wilgotność, koniecznym staje się przeprowadzenie melioracji, czyli osuszania terenu i/lub zamontowanie systemu drenażowego.
Wykonanie nawierzchni, szczególnie z kostki brukowej, wymaga odpowiedniej wiedzy oraz materiałów. I choć w powszechnym rozumieniu, wykonanie chodnika czy podjazdu, ogranicza się do przygotowania gruntu, oraz wytyczenia granic, aż do położenia kostki czy wylania betonu, to należy wiedzieć, po co pewne czynności się wykonuje.
Geowłóknina jest syntetykiem wytwarzanym z włókien poliestrowych lub polipropylenowych. Posiada rozproszoną strukturę, a na etapie produkcji poszczególne włókna są połączone metodą mechaniczną lub termiczną. W praktyce geowłóknina występuje w postaci cienkiej maty.
Geowłóknina jest materiałem syntetycznym, szeroko wykorzystywanym w różnych branżach. Z powodzeniem sprawdza się w budownictwie, pracach przydomowych oraz hydraulice. Dzięki parametrom technicznym może pełnić funkcje filtracyjne, separacyjne, a także drenażowe.
Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.