Producenci

Do czego można wykorzystać maty termoizolacyjne?

Do czego można wykorzystać maty termoizolacyjne?

Tworzenie się mostków cieplnych jest poważnym problemem, ponieważ przekłada się na duże straty energii. Jest to o tyle istotne, że jej wytworzenie stało się niezwykle kosztowne z uwagi na rosnące ceny opału i prądu, a ponadto często przekłada się na wzrost poziomu zanieczyszczenia powietrza i wiąże się z emisją gazów przyczyniających się do powstawania efektu cieplarnianego. Rozwiązaniem, które umożliwi zmniejszenie wydatków na eksploatację budynku, jest zastosowanie odpowiedniego docieplenia. Kluczowe znaczenie ma tu jednak dobór właściwego materiału. Efektywne okazują się maty termoizolacyjne aluminiowe Alufox. Przekonajmy się, czym się one charakteryzują i sprawdźmy, gdzie można je wykorzystać.

Co trzeba wiedzieć o matach termoizolacyjnych aluminiowych?

Maty termoizolacyjne aluminiowe to materiał kompozytowy, który składa się z dwóch powłok wykonanych z folii aluminiowej oraz znajdującej się między nimi warstwy pianki polietylenowej. Całość wykazuje się wysokim oporem cieplnym, który jest osiągany dzięki odbijaniu promieniowania przenikającego przez przegrody zewnętrzne, co pozwala na zatrzymanie go wewnątrz budynku. Jest to możliwe za sprawą wysokiej refleksyjności aluminium, które w postaci czystej i poddane polerowaniu będzie w stanie zablokować nawet 98% potencjalnych strat energii. Co ważne, materiał ten uzyskuje tak imponujące wyniki przy stosunkowo niewielkiej grubości, a co za tym idzie także dość małej masie. Warto też pamiętać, że folia aluminiowa jest szczelna, nie pozwoli więc na przenikanie pary wodnej i zachodzenie kondensacji przy samej piance.

Gdzie sprawdzą się maty termoizolacyjne?

Maty termoizolacyjne będą doskonałym materiałem do docieplenia dachu z uwagi na swą niską masę i niewielką grubość. Sprawdzą się również w przypadku ścian zewnętrznych oraz posadzek, w tym też z ogrzewaniem podłogowym. Będą też nieocenione w przypadku ocieplania bram garażowych i poddaszy.

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony