Farba dekoracyjna o efekcie rdzy Francesco GUARDI Collezione LAKMA

Cena: 125,46 zł 125.46
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 9DCC-7347A_20190107115305

Opis

Farba dekoracyjna o efekcie rdzy Francesco GUARDI Collezione LAKMA

Farba o efekcie rdzy

Francesco GUARDI Collezione

 

Kupując 1 szt otrzymujesz komplet składnik A i składnik B (2x0,5l) 

 Farba dekoracyjna o efekcie rdzy Francesco GUARDI Collezione LAKMA 

     Farba o efekcie rdzy Francesco GUARDI Collezione jest gotową do użycia, nowoczesną farbą, produkowaną na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej, specjalnych wypełniaczy i pigmentów metalicznych.

     Farba Francesco GUARDI przeznaczona jest do dekoracji ścian i sufitów wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, takich jak: pokój dzienny, korytarz, kuchnia, łazienka, a także do wykończeń w restauracjach, hotelach i innych pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać surowy efekt zardzewiałych powierzchni.

 

Parametry techniczne

Nanoszenie gąbka, wałek sznurkowy
Ilość warstw

1 do 2 – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać

Wydajność przy jednej warstwie

10 do 12 m² z opak. 0,5 litra – w zależności od struktury podłoża,
oczekiwanego efektu oraz doświadczenia wykonawcy

Gestość

ok. 1,1 kg

Czas schnięcia min. 2 godz.
Czyszczenie narzędzi        woda
Kolorystyka odcienie rudo-brązowe
Składowanie 36 miesięcy od daty produkcji, w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temp. od +5°C do +35°C
Pojemność 2 x 500 ml

 

 

   

Sposób użycia 

 

1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

     Farbę o efekcie rdzy należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Przed nakładaniem farby, dobrze wyschnięte i wysezonowane podłoże należy zagruntować lateksową farba podkładową Francesco GUARDI w kolorze „czarna perła” lub Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze KAM/021. Stosując farbę na zewnątrz pomieszczeń gruntowanie należy przeprowadzić wyłącznie Preparatem gruntującym GUARDI KAM/021. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Akryl G lub Fix grunt U. Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. W razie potrzeby użyć gruntu dwukrotnie, po czym w odpowiednim odstępie czasu wymalować lateksową farbą podkładową Francesco GUARDI w kolorze „czarna perła” lub Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze KAM/021. Ściany pokryte tapetą: tapetę dokładnie usunąć, a powłoki klejowe zmyć wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.

     Dekoracje farbą o efekcie rdzy można rozpocząć po wyschnięciu warstwy gruntującej tzn. po ok. 6 godzinach od zakończenia malowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +200C, wilgotność 60%).

2. SPOSÓB NAKŁADANIA

     Przed malowaniem należy zaopatrzyć się w składnik A oraz składnik B i zaplanować kolejność oraz sposób aplikacji. Wyrób przed użyciem należy wymieszać. Składnik A nanosić na zagruntowaną wcześniej powierzchnię za pomocą wałka sznurkowego lub gąbki o dużych oczkach poprzez stemplowanie lub rozcieranie. Składnik B zalecamy aplikować „mokre na mokre”, tj. najlepiej na jeszcze nie wyschnięty składnika A, dzięki czemu uzyskamy efekt przenikających się wzajemnie kolorów imitujących rdzę. Dopuszczalne jest też nakładanie składnika B na wyschniętą już powierzchnię pokrytą składnikiem A. Malowanie składnikiem B wykonujemy za pomocą gąbki o dużych oczkach poprzez rozcieranie lub stemplowanie. Intensywność wymalowanej powierzchni uzależniona jest od oczekiwanego efektu końcowego.

3. DODATKOWE INFORMACJE

     Prace malarskie farbą o efekcie rdzy Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +10ºC do +25ºC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy, jak i wysychania farby.

 

Obejrzyj film i zobacz jakie to proste! 

 

 

LAKMA - Muzimer Shop Szczecin

 

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony