Producenci

Mata termoizolacyjna ALUFOX, rolka 1,20 m x Sprzedaż na metry!

Cena: 23,81 zł 23.81
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 7EA8-36851_20180113092107

Opis

 

MATA TERMOIZOLACYJNA

 

Logo ALUFOX

 

Szerokości 1,20 m x wybrana długość 

aluminium + pianka + aluminium

 

ZAMAWIAJĄC 1 szt OTRZYMUJESZ 1 m BIEŻĄCY MATY (szerokość 1,2m x długość 1m) Mata termoizolacyjna ALUFOX e-budimer24.pl

Zastępuje 7 cm wełny lub 10 cm styropianu!

Grubość maty termoizolacyjnej 5 mm.

 

Zjawisko strat ciepła

Ze stratami ciepła związane są trzy zjawiska fizyczne: promieniowanie (radiation), przewodzenie (conduction) i przenoszenie (convection). Udział poszczególnych zjawisk w procesie strat ciepła wyjaśnią rysunki.

Alufox - Zjawisko straty ciepla, e-budimer24.pl

     Zjawisko promieniowania cieplnego, które stanowi aż 75% strat ciepła spowodowanych różnymi zjawiskami fizycznymi, w przypadku tradycyjnych termoizolacji jest pomijane, czego dowodem jest ich budowa. Tylko ekran aluminiowy jest w stanie ograniczyć promieniowanie cieplne do 97%. Ciepło promieniowania przechodzi przez tradycyjne materiały termoizolacyjne niemal w 100% i gdyby ustawić je wagonami jeden za drugim, to nie wpłynie to na zmniejszenie strat spowodowanych zjawiskiem promieniowania cieplnego. Analiza zjawisk związanych ze stratami ciepła pozwoliła zminimalizować grubość termoizolacji ALUFOX do 0,5 cm i stworzyć konstrukcję adekwatną do znaczenia poszczególnych zjawisk w procesie strat ciepła. Każde zjawisko zostało tak potraktowane jak na to zasługuje. Zwiększenie grubości termoizolacji ALUFOX w ogólnym bilansie jest nieopłacalne. Najistotniejsze w budowie termoizolacji ALUFOX sa dwa ekrany aluminiowe odizolowane od siebie odpowiednio grubą warstwą pianki polietylenowej, gdzie powietrze zamknięte jest w maleńkich przestrzeniach, co minimalizuje zjawisko przenoszenia. Natomiast polietylen z którego zbudowana jest termoizolacjia ALUFOX i znajdujące się w nim powietrze minimalizują zjawisko przewodzenia ciepła.

     Aby łatwiej zrozumieć genialność budowy termoizolacji ALUFOX porównajmy ją do okna. Proszę wyobrazić sobie, że ekrany aluminiowe termoizolacji ALUFOX, to dwie szyby okienne. Jeśli byłby tylko jeden ekran aluminiowy (jedna szyba), to bezpośredni kontakt ciepłego i zimnego doprowadza szybko do stanu równowagi termicznej, co skutkuje pojawieniem się pary na ekranie (szybie). Jeśli mamy ekran aluminiowy z pianką, to zjawisko jest podobne tylko nieco wolniej przebiega. Jeśli mamy dwa ekrany aluminiowe (okno dwu szybowe) wówczas para nie wystąpi, ale hulają zjawiska przenoszenia i przewodzenia. Dopiero wprowadzenie pianki polietylenowej wypełnionej pęcherzykami powietrza pomiędzy dwa ekrany aluminiowe, minimalizuje zjawiska przewodzenia i przenoszenia. Taka budowa termoizolacji ALUFOX gwarantuje komfort termiczny. Nie ma znaczenia pora roku (minimalizuje kierunek przepływu ciepła). Po żadnej stronie nie skropli się rosa.

Alufox e-budimer24.pl

Alufox lato e-budimer24.pl

Cechy ALUFOX

Alufox etykieta, parametry

Zalety termoizolacji ALUFOX:

- współczynnik przewodzenia ciepła (NBN B62-201) 0,029 W/mK

- współczynnik odbicia ciepła promieniowania 85%

- jest bezpieczna w montażu (nie sypie się do oczu ani za kołnierz)

- jest łatwa do instalowania (pistolet zszywający lub klej silikonowy, nożyczki i taśma aluminiowa samoprzylepna)

- jest ekonomiczna

- nie jest toksyczna ani rakotwórcza

- nie uciska się, nie kurczy się i nie kruszy się

- jest odporna na rozwój grzybów, pleśni i bakterii

-jest barierą dla wszystkich zjawisk fizycznych strat ciepła, a w szczególności dla promieniowania cieplnego

- obecność wilgoci w powietrzu nie ma wpływu na sprawność termoizolacyjną

- jest zwalniaczem pary(zahamowuje ją)

- likwiduje punkt rosy

- nie absorbuje wilgoci z podłoża

- najmniej kłopotliwa w transporcie (mało waży i około 20 razy mniejsza objętość od innych termoizolacji)

- łatwo ją naprawiać

Produkt Polski

Zastosowanie ALUFOX

     Termoizolację ALUFOX stosujemy wszędzie gdzie zależy nam na komforcie termicznym (tzn. latem chłodniej , zimą cieplej). Oprócz zastosowania w budownictwie, które obrazuje rysunek ALUFOX ma znaczące zastosowanie w innych gałęziach gospodarki. Oprócz budownictwa mieszkaniowego stosowany jest w budownictwie przemysłowym (hale produkcyjne), oraz rolnictwie (kurniki, obory, tuczarnie gdzie komfort termiczny daje wymierne korzyści w kosztach hodowli oraz przychodach ze sprzedaży mięsa). Doskonale nadaje się na termoizolację przestrzeni ładunkowych wszelkiego rodzaju transportu, ochronę chemikaliów przed promieniowaniem słonecznym (podczas magazynowania lub transportu), do termicznej osłony owoców i warzyw podczas transportu, do termoizolacji statków, żaglówek, motorówek, do osłony szyb samochodowych przed słońcem i do produkcji termoopakowań.

     Szerokość rolki (120 cm) została dostosowana do technologii płyt gipsowo-kartonowych co zasadniczo ułatwia, przyśpiesza montaż jak również obniża jego koszt. W budownictwie termoizolację ALUFOX można stosować niemal wszędzie. Ma ona także znaczące zastosowanie w innych gałęziach gospodarki. Krótko mówiąc, tam gdzie jest potrzebna dobra termoizolacja, ALUFOX wychodzi przed innych. Najniższa cena i dostawa na wskazany adres w czasie 48 godzin (prosto z fabryki) zadowolą nie jednego.

Zastosowanie Termoizolacji ALUFOX

Izolacja instalacji wodnej - ALUFOX

Izolacja podłóg - ALUFOX

Izolacja ogrzewania podłogowego - ALUFOX

Izolacja Dachu - ALUFOX

Izolacja poddasza - ALUFOX

Izolacja ścian - ALUFOX

Izolacja ścian 2 - ALUFOX

Izolacja Drzwi Garażowych - ALUFOX

Kamera termowizyjna świadkiem skuteczności maty termoizolacyjnej ALUFOX

     Fotografia domu w Monachium wykonana kamerą termowizyjną - dach jest zaizolowany 30 cm warstwą wełny mineralnej, został dodatkowo zaizolowany matą termoizolacyjną ALUFOX

ALUFOX termowizja 1

     Dach, zaizolowany oprócz wełny - matą termoizolacyjną ma jednakową temperaturę, - nie jest widoczna żadna strata ciepła ani mostek termiczny, tylko w miejscu szybu wentylacyjnego i w otworze komina jest wyraźna różnica temperatur.

Dach nie nagrzewa się bo ciepło nie przenika na zewnątrz!

     Po przedstawieniu tych informacji inwestor podjął decyzję o zabezpieczeniu matami termoizolacyjnymi ścian przed położeniem płyt gipsowo-kartonowych w kolejnych, nowo wykonywanych budynkach.

 

Poprawność wykonania izolacji poddasza na którym oprócz izolacji 25 cm z wełny mineralnej dodatkowo ułożono matę termoizolacyjną – w porównaniu z izolacją ścian - również 25 cm wełny, lecz już bez maty ALUFOX

Termowizja 2 ALUFOX

     Dach nie nagrzewa się tak jak ściany. Ciepło nie „ucieka” dachem bo promieniowanie cieplne zostaje odbite z powrotem w kierunku źródła ciepła.

 

MONTAŻ

     Montaż termoizolacji ALUFOX jest niezwykle prosty. Do montażu oprócz termoizolacji ALUFOX musimy posiadać: nożyk do tapet lub nożyce, pistolet ze zszywkami jeśli montujemy do drewna, wiertarkę i blachowkręty jeśli montujemy ALUFOX bezpośrednio na stelażu płyt gipsowo-kartonowych (należy pamiętać o zachowaniu minimum 12 mm przestrzeni między termoizolacją ALUFOX a płytą g-k), klej silikonowy jako uniwersalny pomocnik oraz taśma aluminiowa samoprzylepna, którą należy okleić wszystkie złącza.

 

Montaż ze szczeliną powietrzną obustronną (minimum 12 mm).

- strychy, poddasza, sufity

- dachy pod dachówkę

- elewacje (cegła klinkierowa, siding, płyty kamienne i metalowe)

- termoizolacja rur i zbiorników

- termoizolacja drzwi garażowych

- instalacja klimatyzacyjna

 

Montaż bezpośredni ( bez szczelinowy )

- podłogi układane na betonach

- pod ogrzewanie podłogowe

- termo i paroizolacja posadzek i stropów

- termoizolacja rur i zbiorników

- termoizolacja okien

- instalacja klimatyzacyjna

 

Montaż ALUFOX

1. Transport.

2. Niezbędne narzędzia (nożyce, nożyk, taker-pistolet do zszywek).

3. Cięcie (nożykiem, nożycami).

4. Mocowanie:

 - do drewna-zszywki,

 - do metalu - silikon, klej, blachowkręty,

 - do posadzki - układanie pod ciężarem własnym izolacji.

5. Obowiązkowe oklejanie złączy samoprzylepną taśmą aluminiową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony