Producenci

Typy geowłókniny i ich zastosowania

Typy geowłókniny i ich zastosowania

Geowłókniny to materiały o szerokim spektrum zastosowań w branży budowlanej. W tym artykule zaprezentujemy różne typy geowłóknin oraz omówimy ich zastosowania. Jeśli interesuje Cię, jak geowłókniny mogą poprawić efektywność prac budowlanych, koniecznie czytaj dalej.

Geowłóknina separacyjna — oddzielanie warstw

Geowłóknina separacyjna to jeden z najczęściej stosowanych rodzajów geowłóknin. Jej głównym zadaniem jest oddzielenie różnych warstw materiałów, co przeciwdziała ich mieszaniu się i zapewnia trwałość konstrukcji. Dzięki właściwościom oddzielającym geowłókniny separacyjne są idealne do zastosowania na placach budowy, w ogrodach, pod podjazdami czy drogami. Zapewniają one stabilność podłoża, minimalizując ryzyko osiadania gruntu oraz uszkodzeń mechanicznych.

separacja na tarasie

Geowłóknina drenażowa separacyjna — odprowadzanie wody

W przypadku projektów, gdzie występuje problem z zalegającą wodą, idealnym rozwiązaniem może okazać się geowłóknina drenażowa separacyjna. Ten rodzaj geowłókniny skutecznie odprowadza wodę, jednocześnie oddzielając ją od innych warstw konstrukcji. Dzięki temu zapobiega się wsiąkaniu wody w podłoże, co chroni konstrukcję przed uszkodzeniami związanymi z wilgocią. Geowłóknina drenażowa separacyjna znajduje zastosowanie przy budowie fundamentów, tarasów, ale również w ogrodach i na dachach.

wykonanie drenażu

Geowłóknina drogowa — trwałość i ochrona nawierzchni

W przypadku dróg i parkingów, które są narażone na duże obciążenia, niezbędna jest wytrzymała i odporna geowłóknina drogowa. Ta specjalna geowłóknina, często igłowana, jest w stanie skutecznie zabezpieczyć nawierzchnię przed degradacją i utratą nośności. Dzięki swojej strukturze i właściwościom mechanicznym geowłóknina drogowa chroni także podłoże przed migracją materiałów, zapewniając trwałość i stabilność konstrukcji.

budowa drogi

Informacje dodatkowe

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony